Doğum Günü Konsepti Fikirleri

Doğum Günü Konsepti Fikirleri

DOĞUM GÜNÜ KONSEPTİ FİKİRLERİ

"Merhaba, benim adım Elif. 5 yaşındayım. Ailemi çok seviyorum. Bir de doğum günlerini çok seviyorum. Ennn çok da kendi doğum günümü. Musmutlu oluyorum. Heyecanla bekliyorum o günü. Annemden kabarık elbise istedim. Prenses elbisesiii. Pespembe olsun. Br de tacı olsun. Kocamaaan da bir pasta istedim. Prensesli hem de. "

 

Sadece Elif değil elbet, tüm çocuklar çok sever doğum günlerini. Heyecanlarını da mutluluklarını da hiç saklayamazlar. Ne güzeldir çocuk olmak. Güzel olan bir başka şey ise, çocukları mutlu etmektir. Hadi onları mutlu edecek doğum günü fikirlerine beraber bakalım ne dersiniz!..

 

İlk önerimiz tabi ki tüm kız çocuklarının favorisi Prenses Konsepti.

 

Prenses konseptli doğum günü partisi

 

Prenses konseptli doğum günü partisi için size iki ayrı önerimiz olacak. İlki;

 

Sindirela kostümlü doğum günü partisi

Bildiğiniz gibi masalda Külkedisi Sindirella, iyilik perisinin dokunuşuyla prensese dönüşmüştü. Arabası balkabağından, ayakkabısı ise camdandı. İşte bu masalı doğum günü partinize uyarlayabilirsiniz. Balkabağı şeklinde kurabiyeler yapın. Sindirellalı pasta yaptırın ve üzerine süs minik bir ayakkabı teki koydurtun. Kartondan bir saat yapın ve saat 12'ye gelmeden durmuş olsun. İçini de şeker ve minik süpriz hediyeler koyarak onu pinyata olarak kullanın. Masanızı Sindirella desenli bardak, peçete ve tabaklarla donatın. Son olarak partinin olmazsa olmazı doğum günü elbisesi olan Sindirella Kostümü. Renklere gelince Pembe Sindirella Kostümü ya da Mavi Sindirella Kostümünü tercih edebilirsiniz. Tercihinize göre de doğum günü konseptinizin rengini de belirlemiş olursunuz. 

 

                            

 

Tüm prenses elbiselerimize buradan ulaşabilirsiniz

 

İkinci önerimiz ise;

 

Pamuk Prenses kostümlü doğum günü partisi

Yanından ısırılımış, elma görünümlü kırmızı bir pasta üzerine Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler süsü ekletin. Pamuk prenses tasarımlı bardak, peçete ve tabaklar kullanın. Hasır bir sepet içine kırmızı elma şekerlerini koyun. Siyah cadı kostümü giydirdiğiniz bir çocuk bu sepetteki elma şekerlerini dağıtsın. Elbetteki partinin en göz alıcısı olan doğum günü kızı da Pamuk Prenses Kostümü giyerek başrolünü oynasın. İsterseniz elbiseyi kırmızı bir pelerinle de tamamlayabilirsiniz. 

 

                

 

Unicorn Tekboynuz Konseptli doğum günü partisi

 

 

Saflığın ve masumiyetin simgesi olan Unicorn Tekboynuz, son yılların en popüler figürü. Doğum günü fikirlerinde bizim için olmazsa olmazımız da elbette ki Unicorn. Unicornlu pasta, unicornlu bardak pipetleri, unicornlu kurabiyeler, unicornlu pinyata ile pembeli beyazlı, lilalı beyazlı, ya da mint yeşilli beyazlı konsept hazırlayın. Etrafı tüller ve çiçeklerle süsleyin. Eğer bir kır organizsayonu yapıyorsanız minik bir midilli kiralayabilir, partiye katılan çocuklara midilliye binme heyecanı da yaşatabilrsiniz. Ve tabi ki son ve en önemli olan da doğum günü kızının kıyafeti. Harika tüllü kabarık bir Unicorn Kostüm ile bu konsepti taçlandırabilirsiniz. Bunun için size bir kaç Unicorn elbise önerebiliriz. Unicorn elbiselere buradan ulaşabilirsiniz.

 

       

 

Hep kız çocuklarından bahsettik. Elbette ki erkek çocuklarımızı da unutmadık.

 

Kostümlü doğum günü partisi

 

Doğum günü partinizi biraz farklılaştırmaya ne dersiniz?. Bir kostüm partisi planlayın. Doğum günü çocuğunu Harry Potter yapın. Bunun için bir büyücü kostümü ve bir ahşap asa yeterli olacaktır. Bir adet de minik yuvarlak siyah çerçeveli gözlük. Çocukların her biri bir meslek kostümü giysin. Doktor kostümü, avukat kostümü, asker kostümü, savcı kostümü, polis kostümü. Eh tabi ki spiderman ya da superman olmak isteyenler de olacaktır. Ana karakterimiz Harry Potter Kostümü olduğuna göre, ortama renkli değişen ışıklar koyabilir, sihir süsleri olan pasta ve süpriz olarak da bir sihirbaz getirebilirsiniz. Evet biraz efor gerektiren bir parti olacak sizin için ancak çocukların çok mutlu olacağı ve harika zaman geçireceği unutulmayacak bir doğum günü yaşatmış olcaksınız.

 

Tüm çocuklarımıza mutlu ve sağlıklı yıllar diliyoruz.
Sevgiyle kalın.

 

 

Etiketler: doğum günü, doğum günü konsepti, doğum günü fikirleri, doğum günü hediyeleri, doğum günü elbiseleri
Nisan 07, 2020
Listeye dön