Prensesler Neden Dik Yürür?

Prensesler Neden Dik Yürür?

PRENSESLER NEDEN DİK YÜRÜR?

Dünyada bir sürü küçük kız, büyüyünce prenses olmayı hayal eder. Tüllü etekler, renkli kolyeler, plastik prenses tacı takıp, saçlarına da bukleler yaptırmak isterler. Prenses olmak hayallerde ne kadar da kolay gözükür. Oysa gerçek hayatta hiç de öyle göründüğü gibi iyi ve kolay olmayabilir, prenses olmak. 

 

Dünyanın en gözde prensesleri kimler?

 

 

Dünyada göz önünde olan en önemli kraliyet ailesi hiç kuşku yok ki Windsor Hanedanlığı'ndan gelen Britanya Kraliyet ailesidir. Bu ailenin günümüzdeki en gözde prensesleri; Galler Prensesi  Diana,  Prenses Diana'nın gelinleri; Cambridge Düşesi Catherine (Kate) Middleton ile Sussex Düşesi Rachel Meghan Markle.  

 

Prenses olmak kolay mı?

 

Prenses olmak çok gösterişli ve havalı gibi dursa da aslında tüm ülkeyi temsil etmek ve tam zamanlı bir iş demektir. Sahip olduğunuz tüm alışkanlıkları bir kenara bırakıp katı, hatta bazen de garip kurallarla yaşamaya başlamanız demektir.

 

 

Örneğin Kate Middleton'ın hayatı bir prensle evlendikten sonra tamamen değişti. Tıpkı Külkedisi Sindirella gibi. Evet bir anda Sindirella Kostümü giyinip, balkabağı hikayesini tabi ki yaşamadı ama sürekli kusursuz ve bakımlı görünmek zorunda. Takma ad kullanamaz. En iyi okullara gitmiş olsa da işiyle ilgili bir kariyer planına elveda demeli. Evde Kraliçenin kuralları ile yaşamak durumunda. Eh artık bir kraliyet ailesi mensubu olduğu için de garip de olsa oy kullanamaz. Canının istediği gibi giyinemez. Prenses elbiseleri giymeli ve yeme, içme alışkanlıklarını da değiştirmek zorunda. 

 

Prenseslerin Gerçek İşi Nedir?

 

Bir prenses zamanının büyük bir kısmını hayır işi yaparak geçirir ve ülkesi için şefkatli bir figür olmak zorundadır. 

 

 

Çok garip gelecek ama ne kadar iyi eğitimli, zeki, şefkatli, güzel ve güleryüzlü olursa olsun  dik ve doğru duruş sergilemelidir. Aksi halde halkın içinde temsile çıkamaz. Hatta sadece dik yürümesi değil, doğru oturmayı da bilmesi gerekir. Çünkü artık önemli bir aileyi temsil ediyor ve dünyadaki kadınlara rol model olup, ilham vermektedirler. Kamu görevlerinin bir parçası olarak, kraliyet ailesi üyelerinin gezilere ve etkinliklere katılmaları gerekmektedir. Bu geziler sırasında, kraliyet ailesi saatlerce mükemmel duruşla ayakta durmalıdır. Bunun için de duruşlarını mükemmelleştirmeli ve de oldukça havalı görünemlidirler.

 

Prensesler nasıl yürür? 
Prensesler nasıl oturur?

 

Dik ve doğru duruş sergilemek de sanıldığı kadar kolay değildir. Prenseslerin duruş ve oturma eğitimlerine bir bakalım isterseniz. Siz de bir prenses gibi görünmek istiyorsanız bu hareketleri yapabilirsiniz:

 

Öncelikle lady gibi durmaya çalışalım:

 

 

1. Topuklarınızı bir araya getirin ve ayak parmaklarınızı açın. (Bu, balede ilk konumdur).
2. Bir topuğu diğer ayağın kemerine ulaşana kadar ayağınızın iç kenarı boyunca kaydırın. (Bu, balede üçüncü konumdur).
3. Midenizi içeri çekin, omuzlarınızı geri çekin ve başınızı kaldırın.

 

Bir prenses gibi oturmayı öğrenmek için:

 

 

1. Sırtınız sandalyeye dayanmalıdır.
2. Kollarınızı sandalyenin kenarına çarpmayacak şekilde önünüze alın. Bu sandalyeye tamamen yayılmanızı önleyecektir.  
3. Dizleriniz hafif bükülü ve bir bacağınız diğerinin arkasına gelecek şekilde konumlandırın. Bu otururken masada herhangi birine çarpmanızı önleyecektir.
4. Dizlerinizi bir arada tutun ve sandalyenin arkasına kaydırın.
5. Ayaklarınızı bir tarafa kaydırın. Bir bileği diğer bileğin altına sok. Bu, herhangi birini yanlışlıkla yanıp sönmenizi önleyecektir.
6. Omuzlarınız ve sırtınız dik durmalıdır.

 

Prenses gibi yürümek için:

 

 

1. Hayır hayır prensesler yürümez. Onlar süzülürler:)
2. Tabi ki öncelikle dik durun.
3. Tüm kilonuzu arka ayağınıza yerleştirin.
4. Arka ayağınızla öne çıktıkça, topuklarınız ön ayağınızın üst kısmını fırçlayacakmış gibi adım atın. Adımınız yaklaşık yarım ayak uzunluğunda olmalıdır.
5. Tekrar topuğunuza inin üstünüze doğru yuvarlayın ve ayak parmaklarınızdaki ağırlıkla bitirin.
6. Tekrar edin.

 

Evet şimdi deneyince biraz zor gibi geldi ama sonuçta bizler prenses değiliz öyle değil mi?. Hadi hadi rahat olun. Kimsenin sizi prenses olmaya zorladığı falan yok. Rahat rahat yayılarak oturun sandalyenizde ve atlaya zıplaya yürüyün. Ama illa ki prenses gibi görünmek istiyorum diyorsanız eh o zaman yukarıdakileri yapmaya mecbursunuz ne yapalım!:)

 

Sevgiyle kalın.

 

Etiketler: prenses olmak, prenses duruşu, prenses yürüyüşü, prenses elbisesi, prenses kostümü
Nisan 27, 2020
Listeye dön